Medyumluk Nedir, Nasıl Medyum Olunur

Güvenilir Medyum Hocalar

Medyum nasıl olunur ve nasıl geliştirilir sorusuna cevap arayanlar, bunun sonradan medyum olmakla alakası olmadığını, bu kişilere doğuştan Allah tarafından bazı yetenekler atfedildiğini bilmek gerekir. Medyum, her iki dünya ile de (canlılar dünyası ve ruhani dünya olmak üzere) iletişime geçebilen onlarla konuşabilen etkileşime geçen kişilerdir. Bu kelime Latinceden ‘medium’ olarak ve aracı anlamında dilimize geçmiştir. Ve iki dünya arasında aracılık görevi görür. Medyumlar, kabiliyetlerine ve ilgi alanlarına göre birçok alana ayrılmıştır. Bunlardan bazılarını açıklayalım.

Nasıl medyum olunur? çeşitleri

Zihinsel medyumlar; ruhani, gözle görülemeyen varlıklarla iletişim halinde olanlardır. Onlarla anlaşma ve bilgi alışverişi yaparak mesleklerini yaparlar.

Sezgisel medyumlar; tamamen kendi sezgilerine göre hareket eden medyumlardır. Sezgilerine güvenerek insanları doğru bir şekilde yönlendirmeye çalışırlar.

Mekanik medyumlar; gelişen olayların ve durumların farkında olmayan medyumlardır. Bunlar olayların gidişatını değiştiremeyen, kontrol edemeyenlerdir; bu yüzden kendi isteklerine göre hareket ederler.

Herhangi bir eğitimle medyum olunmaz; bu güçlerin size atfedilmesi gerekir. Bu yüzden bir meslek dalı değil, ruhani güçleri olan insanların hizmet vermesi olarak bilinir. 

medyum nasıl olurum medyum çeşitleri

Medyum Nasıl Olurum?

Doğuştan yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız medyum olabilirsiniz, evet fakat sadece doğuştan yetenekler yeterli olmayacaktır. Bu yetenekleri doğru bir şekilde kullanmayı öğrenmek önemlidir. Eğer doğru bir şekilde kullanmazsanız hem kendinize hem de karşı tarafa zarar verebilirsiniz. Zarar vermek derken kastımız; ruhani varlıklar size musallat olabilir ve güçlerinizi kötü şeylere harcamanıza neden olabilirler.

Medyum nasıl olurum sorusunun cevabına bir şey daha eklemek gerekirse; kalp gözünün açık olması, yani 6. hissinin kuvvetli olmasıdır. Bu sayede, gerçek medyum hocalar güçlerini daha faydalı bir şekilde kullanabilir.

Nasıl en iyi medyum olunur sorusunun en önemli cevabı da şudur: Ruhani varlıklarla, öteki dünyayla iletişim halinde olmak. Çünkü adının anlamından da geldiği gibi aracı olmak, bu hizmet için önemlidir. Medyum çeşitlerinden, kimlerin medyum olabileceğini, kimlerin olamayacağını, nasıl medyum olunabileceğini, gerçek medyum hocaların önemini konuştuk. Diğer yazılarımıza daha fazla içerik için bakabilirsiniz.

Yorum yapın

× Medyum Hocaya Yazın