Muska Nedir Kimler Muska Yapar Muska Nasıl Yapılır

MUSKA NASIL YAPILIR?

Muska, en etkili büyülerden biridir. Çeşitli amaçlar için yapılabilir ve kullanılabilir. İyi ve kötü kullanımlar için büyüler yapıldığında kısa sürede büyük etkileri olur. Muskalar, insanların kendi başlarına yapabilecekleri bir şey değildir. Aksi takdirde yanlış amaçla kullanılabilecek muskalar ciddi hasara ve zarara neden olabilir.

Muska nedir?, Nasıl Hazırlanır?

Muska adını, Arapça dilinden ‘yazılı olan şey’ anlamından gelir. Bazı alimler tarafından ‘güvenli’ anlamında da kullanılıyor. Muskanın birçok alanda yapılma amaçları vardır. Bunlardan bazılar; büyü, nazar, hastalık ve kısmet olabilir. Muska nasıl yapılır sorusuna cevap olarak; kağıda yani nüshaya yazılan sureler, ayetler ve hadislerle yapılır. Muska yaptırmayı neden istediğinize bağlı olarak hoca tarafından Kuran-ı Kerim’den seçilen sure, ayet ve dualarla yazılır. Mesela, size nazar değdiğini düşünüyorsanız ona uygun dua seçilerek kağıda yazılır ve üçgen şeklinde katlanır. Ardından birkaç kat bez, kumaş ya da poşet ile kaplanır. Muska böylelikle hoca tarafından hazırlanmış olur. Muskayı yaptıran kişinin bunu üzerinde ya da kıyafetinin kısmında taşıması gerekir.

Muska, İslam dininde günahı ya da zararı olan bir unsur değildir. Sonuç olarak, muska içerisinde Kuran-ı Kerim’den alınan ayet ve dualar yer almaktadır. Bunların muska yaptırılıp insanların üzerinde taşıması günah veya haram değildir. Hatta kimseye zararı olmayan bu muskaların; insanların üzerinde taşıması günaha değil sevaba sebep olacaktır. 

Muska ne için kullanılır?

Muskanın sınırlı amaçları yoktur; aklınıza gelebilecek her türlü iş için yaptırılabilir. Zaman zaman kötü amaçlar için hazırlansa da en çok hayırlı ve güzel işler için hazırlanır. Yani muska hazırlatanların; sevdiğine kavuşmak, aşk acısından kurtulmak, hayırlı bir iş ve eş istemek, hastalıklara şifa bulmak, olumsuz duygulardan sıyrılmak, zengin olmak, tembel kişiye çalışkanlık dilemek gibi birçok alanda istekleri vardır.

Tüm bu amaçlar doğrultusunda, hepimizin bildiği gibi, insanlar dualarla korunmak ve kederden kurtulmak için muska yaparlar, bazen karı-koca arasını açar, akrabalarını ayırır, kaderin kapısını kapatırlar. Kısaca; muskaların geniş kullanım alanları vardır.

Eğer siz de muska yaptırmak istiyorsanız muskayı size yapacak kişinin ilim irfan sahibi güvenilir bizim medyum hoca gibi bir hoca olmasını önemle tavsiye ederiz. 

Yorum yapın

× Medyum Hocaya Yazın