Muska takarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

Muska nedir, Nasıl Yapılır, Nasıl Hazırlanır?

Muska adını, Arapça dilinden ‘yazılı olan şey’ anlamından gelir. Bazı alimler tarafından ‘güvenli’ anlamında da kullanılıyor. Muska, en etkili büyülerden biridir ve koruma amaçlı da yapılabilir. Muska, çeşitli amaçlar için yapılabilir ve kullanılabilir. İyi ve kötü kullanımlar için büyüler yapıldığında kısa sürede büyük etkileri olur. Muska herkesin yapabileceği veya yazabileceği bir şey değildir. Yazsa bile bu hiçte kolay bir iş değildir. 

Muska nasıl yapılır?, Muska nasıl hazırlanır? sorularına yanıt arıyorsanız diğer makalelerimize göz atabilirsiniz. Muskanın içerisine dua, ayet veya sure yazıldıktan sonra taşıması gereken kişiye verilir. Bu muska genelde üçgen olmakla birlikte kare şeklinde de olabilir. Bunlar bir bez, kumaş veya muşambaya sarılarak genellikle 7 kat olmaktadır ve su değdirilmemelidir. Muska, beze dikildiği için kullanılan iğnenin muskaya değmemesi gerekir çünkü delik açılırsa muska artık geçersizdir ve yeniden hazırlanması gerekir. Bu yüzden muska hazırlamak kolay değildir ve işini iyi yapan bir hoca ya da medyum tarafından isteklerinize göre ve dikkat edilmesi gereken unsurlara göre yazılması gerekir.

Muskayı takacak olan kişinin de muska takarken dikkat etmesi gerekenler vardır. Bunlardan birkaçına göz atalım.

muska takarken dikkat edilmesi gerekenler

Muska taşırken nelere dikkat edilmeli?

Muskayla tuvalete girilir mi?

 Kişi üzerinde muskayla tuvalete ya da banyoya girebilir fakat üzerinde muskayla banyo yapamaz, duş alamaz. Muskayla tuvalete ya da banyoya girebilmesinin nedeni 7 kat sarılı olması ve su geçirmez olmasıdır. Bu durum vefklerde (tılsım, tesirli dua) biraz farklıdır. Kişi hazırlanan vefki üzerinde taşırken pis ve kirli yerlerden uzak durması gerekir. Yani, daha dikkatli olması gerekir.

Muskanın tarihi çok eski dönemlere ve peygamber zamanına kadar dayanır. Ve günümüze kadar varlığını sürdürmeyi başarmıştır. O dönemde insanlar muskayı üzerinde koruma amaçlı taşırken, zaman geçtikçe büyü amaçlı olarak da kullanılmıştır. Daha önce de belirttiğimiz gibi sıradan insanların muska hazırlaması olanaksızdır. Zor bir iş olan muska hazırlandıktan sonra kişinin özenle ve dikkat ederek taşıması gerekir. Eğer yazılış amacı koruma için ise, kişi muskayı üzerinde bir süre taşıdıktan sonra yüksek bir yere koyabilir.

Siz de gerçek bir hoca tarafından hazırlanan en etkili muskaya sahip olmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum yapın

× Medyum Hocaya Yazın